Vážení zákazníci. Ve středu je na prodejně otevřeno od 12. Děkujeme za pochopení.

Specific FRD Weight Reduction

400g
do 5 pracovních dnů u nás
150 Kč
1,6kg
Momentálně nedostupné
445 Kč

Detailní popis produktu

Indikace

 • Obezita
 • Cukrovka (diabetes mellitus)
 • Zánět tlustého střeva (kolitis), chronický průjem, zácpa.
 • Hyperlipidémie.
 • Cholestáza.


Vlastnosti a charakteristika krmiva 

Specific Handbook pdf8_img_827

Nízký obsah tuků a zvýšený obsah vlákniny v krmivu snižuje jeho energetickou denzitu. Majiteli je takto umožněno podávat i během hubnutí dostatečně objemnou dávku krmiva, což napomáhá uspokojit apetit kočky.

 

 

Specific Handbook pdf8_img_828

 

Kyselé pH moči pod 6,4 podporuje zdravý močový trakt.

 

Specific Handbook pdf8_img_829

 

Omega-3 mastné kyseliny (EPA a DHA) mají příznivý vliv na kvalitu a zdraví kůže a srsti. U obézních koček mohou také omega-3 mastné kyseliny udržovat zdravou kloubní chrupavku a pohyblivost kloubů.

 

Specific Handbook pdf8_img_830

 

Vysoký obsah složitých sacharidů a zvýšený obsah vlákniny podporují postupné uvolňování energie z diety a tím je tato dieta velmi vhodná pro pacienty s cukrovkou (diabetes mellitus).

 

Specific Handbook pdf8_img_831

 

Vysoký podíl bílkovin napomáhá zachování svalové hmoty a zasytí pocit hladu v období redukce hmotnosti. L-karnitin přenáší mastné kyseliny do mitochondrií, stimuluje spalování tuků a chrání svalovou hmotu.

 

Doplňující informace

 • Úspěch redukčního programu je podmíněn motivací majite­le a zkrmováním pouze diety SPECIFIC™ FRD/FRW Weight Reduction. Je-li majitel zvyklý kočku příležitostně odměňo­vat, měl by pro tento účel používat SPECIFIC™ FRW Weight Reduction.
 • Jakmile kočka dosáhne požadované tělesné hmotnosti, doporu­čuje se ji nadále kontrolovat a případně upravit krmnou dávku dle potřeby.
 • Při cukrovce (diabetes mellitus) se obvykle doporučuje rozdělit denní krmnou dávku do dvou porcí. Doba jejich podávání se řídí individuálně podle aktivity inzulínu.
 • Zvýšený obsah ve vodě rozpustné i nerozpustné vlákniny v SPECIFIC™ FRD Weight Reduction napomáhá střevní motili­tě a zdraví trávicího traktu.
 • Snížený obsah tuků v dietě SPECIFIC™ FRD Weight Reduc­tion je rovněž vhodný při terapii hyperlipidémie a cholestázy.
 • Protože se dieta SPECIFIC™ FRD Weight Reduction podává v relativně malých dávkách, byla v ní mírně zvýšena hladina minerálů a vitamínů rozpustných v tuku.


Kontraindikace

 • Mladá koťata, březí a kojící kočky s vysokými energetickými nároky.

 

Obsah živin

20125 FRD2


Složení

Kukuřičný protein, prášková celulóza, sušené rybí maso, sušený hrách, pšenice, ovesné vločky, minerální látky (včetně citrátu tridraselného), bramborový protein, hydrolyzovaný živočišný protein, vepřový tuk, kukuřice, vitamíny a stopové prvky (včetně chelátovaných stopových prvků), metionin, chlorid amonný, rybí olej, taurin, L-karnitin.
Antioxidanty: přírodní antioxidanty (tokoferoly, extrakt z rozmarýnu a vitamín C).
Neobsahuje syntetická barviva a zchutňovadla.

Denní krmná dávka v gramech

V průběhu redukce hmotnosti se doporučuje podávat pouze 65 % krmné dávky SPECIFIC™ FRD Weight Reduction. Pokud se nedaří začít snižovat tělesnou hmotnost, musí být denní dávka ještě snížena. U obézních koček je třeba se vyvarovat příliš rychlého hubnutí, které by mohlo mít za následek lipidózu jater.

Individuální denní krmná dávka je závislá na mnoha faktorech jako jsou např.: plemeno, vlivy prostředí, roční období, aktivita apod. Doporučuje se proto průběžně monitorovat kondici a tělesnou hmotnost kočky a krmnou dávku upravit dle jejích individuálních nároků a potřeb.

20125 FRD3

* Normální kočky, kočky s cukrovkou (diabetes mellitus).
** Udržování hmotnosti u koček se sklonem k obezitě.
*** Snižování hmotnosti obézních koček.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: