Specific CPD XL Puppy Large & Giant Breed 12kg

Značka: Specific
1 475 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Doporučení
-
Štěňata velkých a obřích plemen psů.

Vlastnosti a charakteristika krmiva       

Specific Handbook pdf8_img_34

Vyvážená energetická hodnota a obsah bílkovin, vitamínů a minerálních látek odpovídá potřebám rostoucích štěňat velkých a obřích plemen. Obsah EPA a DHA v kombinaci s přiměřeným obsahem energie a vápníku má příznivý vliv na vývoj zdravých kloubů a kostry a snižuje riziko růstových problémů nebo nadváhy.

  Specific Handbook pdf8_img_35

DHA je nenasycená omega-3 mastná kyselina, která podporuje vývoj mozku a zraku.

   
Specific Handbook pdf8_img_36

EPA a DHA jsou omega-3 mastné kyseliny, které mají příznivý vliv na kvalitu a zdraví kloubů, kůže a srsti.

 


Specific Handbook pdf8_img_37

Obsahuje β-1,3/1,6 – glukany z kvasnic, které se mohou vázat na receptory bílých krvinek a ovlivňovat tak imunitní systém a podporovat imunitní odpověď organismu.

 

Specific Handbook pdf8_img_38

Psyllium je rozpustná, bobtnající vláknina, která na svou hmotu může navázat několikanásobné množství vody a má známý příznivý účinek na regulaci aktivity trávicího traktu. V receptuře tohoto krmiva jsou použity vysoce stravitelné složky, které jsou speciálně vybrány tak, aby vyhovovaly citlivému zažívacímu traktu velkých a obrovských plemen psů.

 

Doplňující informace           

  • Přiměřený obsah energie a doplněk L-karnitinu napomáhá snadnému udržování ideální tělesné hmotnosti a růstových proporcí štěněte.
  • Toto krmivo je velmi vhodné pro štěňata velkých a obřích ple­men. SPECIFIC™ CPD-XL Puppy large & Giant Breed je možné podávat od doby odstavu (5.-6. týden života) do dosa­žení 80% tělesné hmotnosti dospělého jedince. Poté je vhodné postupně přejít na krmivo SPECIFIC™ CXD-XL Adult large & Giant Breed/CXW Adult All Breeds.
  • Velikost granulí je přizpůsobena velikosti štěňat velkých a ob­řích plemen tak, aby bylo stimulováno žvýkání, prodloužila se doba příjmu krmiva a předešlo se hltání potravy.
  • Je velmi důležité pravidelně monitorovat růst štěňat, aby se předešlo překrmování.
          
Kontraindikace
  • SPECIFIC™ CPD-XL Puppy large & Giant Breed není vhod­ným krmivem pro březí a kojící feny, protože má nižší energetic­ký obsah a nižší obsah vápníku, než SPECIFIC™ CPD-S Puppy Small Breed a SPECIFIC™ CPD-M Puppy Medium Breed. Pro březí a kojící feny velkých a obřích plemen je proto doporučeno krmivo SPECIFIC™ CPD-M Puppy Medium Breed.
  • Pro štěňata s výrazně nižším příjmem energie, než který je uve­den v tabulce, je doporučeno krmivo SPECIFICTM CPD-M Puppy Medium Breed.

 

Obsah živin

2016 CPD-XL2

  Podrobnější analýza složení je uvedena v sekci SpecificTM - Technické informace

Složení
Rýže, pšenice, kukuřičný protein, bílá rybí moučka, vepřový tuk, kvasnice (zdroj β-1,3/1,6 – glukanů), hydrolyzovaný kuřecí protein, minerální látky, rybí olej, vejce, prášková celulóza, vitamíny a stopové prvky, psyllium, lysin, methionin, threonin, tryptofan a L-karnitin.
Antioxidanty: Aditiva schválená EC: BHA, BHT, propyl-galát.
Neobsahuje syntetická barviva ani zchutňovadla.
 

Denní krmná dávka v gramech

Příklad: Plemeno které dosahuje v dospělosti hmotnost 35 kg. Pokud je aktuální hmotnost štěněte 10 kg (nedosahuje 50 % hmotnosti dospělého jedince) – denní krmná dávka bude přibližně 345 g krmiva SPECIFIC™ CPD-XL Puppy Large & Giant Breed. Jestliže stejné štěně dosáhne 20 kg (51‑100 % hmotnosti dospělého jedince), bude krmná dávka činit přibližně 435 g na den.

 

Individuální denní krmná dávka je závislá na mnoha faktorech jako jsou např.: plemeno, vlivy prostředí, roční období, aktivita apod. Doporučuje se proto průběžně monitorovat kondici a tělesnou hmotnost psa a krmnou dávku upravit dle jeho individuálních nároků a potřeb.

 

2016 CPD-XL3

* z hmotnosti dospělého jedince

V případě kdy jsou hmotnostní přírůstky štětěte v normě, ale štěně zkonzumuje významně méně granulí, než je doporučeno v tabulce Denní krmné dávky, se doporučuje přejít na krmivo SPECIFIC CPD-M Puppy Medium Breed, štěněčí dietu s vyšší hladinou vápníku.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: