Bezo - Pet gel 120g

Značka: Vétoquinol
450 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Gel pro kočky k zamezení tvorby trichobezoárů a k k odstranění již stávajících trichobezoárů u koček.
Bezopet gel slouží  k odstranění již stávajících trichobezoárů u koček, při podezření z výskytu a k zamezení jejich tvorby. BEZO-PET má výjimečné lubrikační vlastnosti, pomocí kterých v žaludku obaluje individuální chlupy a tím brání tvorbě trichobezoárů. Adekvátní lubrikace společně se spirální peristaltikou žaludku umožní normální pasáž krmiva a snižuje dráždění žaludeční sliznice trichobezoáry.

Preventivní použití se doporučuje zvláště u dlouhosrstých koček a u koček chovaných v bytě, kterým chybí možnost samovyprázdnění pomocí trávy. Díky své dobré chuti je gel velmi dobře přijímán.

Složení:
Malti extractum 14,2 g, sojae oleum 10,5 g, glucosum monohydricum 6,3 g, melasa 2,6 g, jecoris aselli oleum 2,3 g, peptonum 0,5 g, xanthani gummi 0,4 g, parabena mixta 0,05 g, aqua purificata ad 50,0 g.

Způsob použití:
Vétoquinol Bezopet pasta se používá
- k odstranění již stávajících trichobezoárů u koček
- při podezření z výskytu a k zamezení tvorby trichobezoárů

Aplikovat přímo perorálně či s krmením.
Díky své dobré chuti je pasta velmi dobře přijímána.

Dávkování:
- k odstranění trichobezoárů 1 čajová lžička (5ml) denně
- preventivně 1 čajová lžička (5ml) 2x až 3x týdně.

Dávka se může dle potřeby libovolně zvýšit.

Uchovávat při teplotě 15-25°C

Co jsou to trichobezoáry?
Trichobezoáry
jsou smotky chlupů, které mohou v zažívacím traktu postupně vytvářet velmi tvrdou až kamenitou strukturu. Tyto smotky chlupů brání ve střevech prostupu potravy a velmi často dochází až k jejich ucpání. Jestliže jsou chlupy v žaludku, nutí kočku ke zvracení a může dojít i k ucpání ústí žaludku. Chlupy se do zažívání koček dostávají při jejich čištění a olizování. Z výše uvedených důvodů je potřeba se bránit vzniku trichobezoárů preventivně či jim napomáhat k rozložení a vyloučení ze zažívacího traktu při objevení se příznaků výskytu trichobezoárů. Příznaky výskytu trichobezoárů v zažívacím traktu jsou zejména zvracení, problémy se stolicí, s nadýmáním apod.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: