Sladový květ 25kg

300 Kč
Skladem


Bílkovinný doplněk pro koně.

Je bohatý na vitamíny A, B1, B2, B5 (ale obsahuje i množství vitamínu C, D a E), biotin, kyselinu listovou a inositol. Z minerálních látek, je vysoce zastoupen především fosfor, měď a draslík.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sladový květ je oblíbený bílkovinný doplněk krmné dávky koně, ale má využití prakticky pro všechna hospodářská zvířata. 

Použití:
Jelikož
 podporuje laktaci, je vhodné ho podávat kojícím klisnám (ale nikoli březím!). Je také dobrým doplňkem krmné dávky pro staré koně, hubené koně a koně v rekonvalescenci, anebo naopak pro mladé a rostoucí jedince pro podporu osvalení.

Nepodávejte sportovním koním podstupujícím antidopingové kontroly. Sladový květ totiž obsahuje určité množství peptidu hordeninu, který patří na seznam zakázaných látek a jeho přítomnost může být prokázána v moči.

Je bohatý na vitamíny A, B1, B2, B5 (ale obsahuje i množství vitamínu C, D a E), biotin, kyselinu listovou a inositol. Z minerálních látek, je vysoce zastoupen především fosfor, měď a draslík. Kvůli vyššímu obsahu fosforu platí, stejně jako u pšeničných otrub, nutnost hlídat v krmné dávce vyvážený poměr fosforu a vápníku.

Dávkování:
max. 0,5 kg / kůň / den.
Sladový květ je příjemně aromatický a pro koně velmi chutný. Podáváme ideálně lehce zvlhčený.

Skladování:
Sladový květ rychle přijímá vlhkost, a proto se musí uchovávat v suchém a chladném prostředí, jinak se brzy kazí, plesniví a hnije. 

www.sladovnabruntal.cz/sladovy-kvet

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: