100ml
Vyprodáno
295 Kč
500ml
Vyprodáno
1 050 Kč

Detailní popis produktu

Chondrocat obsahuje komplex biologicky aktivních látek pozitivně ovlivňujících regenerační procesy v kloubních, šlachových a vazivových tkáních, zvyšujících kloubní pohyblivost a omezujících bolestivost kloubů v klidu i při pohybu.
Kolagenní peptidy CHP (Collagen Hydrolysate Peptides) ve formě vysoce využitelného biosolu zvyšují syntézu kolagenu, vyživují a regenerují kloubní chrupavky, šlachy, vazy a kosti a zmírňují až odstraňují tak následky poškození kloubů, vazů a šlach. Kolagenní peptidy zabraňují dalšímu úbytku chrupavek, zlepšují hybnost a zmírňují bolestivost. Kolagen představuje základní hmotu kloubní chrupavky a podmiňuje její mechanické vlastnosti, především pevnost a pružnost.
Chondroitinsulfát a glukosaminsulfát váží v kloubní chrupavce vodu a zabezpečují tak její vhodné mechanicko-elastické vlastnosti. Snižují aktivitu enzymů poškozujících kloubní chrupavku, pozitivně ovlivňují její metabolismus a mají protizánětlivé účinky. Zvyšují rovněž elasticitu chrupavky a tím pozitivně ovlivňují její mechanickou funkci.
Taurin je pro kočky velmi důležitá esenciální aminokyselina a jeho přítomnost v potravě je nezbytná. Nedostatek taurinu může způsobovat různé zdravotní komplikace, poruchy vidění, onemocnění srdce aj. Mangan je důležitým stopovým prvkem zasahujícím do metabolismu kolagenu a pojivových tkání, zároveň má pozitivní vliv na kvalitu srsti.
Selen má významný pozitivní vliv v procesu revmatoidních zánětů. Spolu s vitamínem E pozitivně ovlivňuje průběh osteoartrózy a snižuje bolestivost. Působí jako silné antioxidanty a chrání organismus před škodlivým působením volných radikálů. Vitamín C je důležitý pro normální produkci kolagenu a funkci všech pojivových tkání. Působí jako antioxidant, podporuje imunitu a pomáhá odstraňovat únavu.
Biotin zásadním způsobem příznivě ovlivňuje zdravotní stav kůže a srsti. Je nezbytný pro normální utilizaci živin, podporu a růst tělních tkání. Beta-karoten působí jako antioxidant a prekursor vitamínu A podporuje vybarvení srsti.

CHONDROCAT Biosol je vhodný zejména:
- při onemocnění a poranění pohybového aparátu koček
- při zhoršené pohyblivosti a neochotě k pohybu
- při ztuhlosti kloubů
- pro intenzivní regeneraci kloubních chrupavek, kostí a vazů
- pro výživu kůže a srsti

Doporučné dávkování:
5 ml denně

Krmný návod:
Přípravek podávejte k omezení potíží pohybového aparátu koček.
Odměřenou denní dávku přimícháme do krmení. U hůře krmitelných koček lze přípravek aplikovat na srst tlapky, tak aby došlo k jeho slízání v rámci hygieny kočky.
Před použitím protřepat! Případná usazenina není na závadu kvality přípravku.
Přípravek je vhodné podávat denně po dobu alespoň 2 měsíců.
Kúru je vhodné 3x ročně opakovat. Dlouhodobé i trvalé podávání je možné.

Balení: 100 ml, 500 ml
Složení: Hydrolyzovaná kolagenní želatina (46 %), chondroitinsulfát, glukosaminsulfát, taurin, vitamín C, vitamín E, bioplex- chelát manganu, beta-karoten, biotin, SelPlex - organická forma selenu kterou produkují Saccharomyces cerevisiae, selenomethionin, barvivo: karamel, aroma, konzervační látka: kalium-sorbát, demineralizovaná voda
Složení v denní dávce 5ml: Kolagenní peptidy CHP 2900 mg, glukosaminsulfát 150 mg, chondroitinsulfát 150 mg, taurin 70 mg,
Mangan 500 mcg, Selen 2,5 mcg, Vitamín E (alfatokoferol) 2,5 mg, Vitamín C 2 mg, Biotin 1000 mcg, Beta-karoten 260 mcg
Způsob skladování: po otevření uchovávat v chladu.
Datum spotřeby: 24 měsíců od data výroby

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: