Zákaznická podpora:info@wasco.cz

Hyalgel Horse jablko 5l

ZDARMAZDARMA
hyal
2 850 Kč
u nás +1 pracovní den

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hyalgel HORSE je veterinární dietetický přípravek s obsahem hyaluronanu sodného a chondroitin sulfátu pro správnou výživu kloubních chrupavek koní.

 
Hyalgel HORSE je ve formě tekuté a je určen k přímému orálnímu podávání, sladká chuť s příchutí jablka je pro koně atraktivní. Přípravek lze podávat přímo, nebo jednoduše přidat zvířatům do pití nebo krmení. 

Užívání Hyalgelu HORSE: jednou denně 10 ml na 100 kg živé váhy, tj. 50 ml na průměrně velkého koně, po dobu 3 měsíců, při větší zátěži je možno podávat 2 dávky denně trvale.


Jedna dávka (50 ml) obsahuje:
Hyaluronan sodný           400 mg
Chondroitin sulfát          5000 mg


Určen je především pro koně:
- s vyšším zatížením kloubů při sportu a práci
- v přípravě na závodní sezonu
- v průběhu závodní sezony pro udržení dobrého stavu kloubního aparátu
- po závodní sezoně v období regenerace
- pro zlepšení kloubní pohyblivosti a při ztuhlosti kloubů (zejména u starších jedinců)
- při onemocnění a poranění pohybového aparátu
- při zánětu vazů, šlach a kloubů
- po úrazech a operačních výkonech v oblasti pohybového aparátu
- pro intenzivní regeneraci kloubního aparátu

Přípravek Hyalgel s obsahem hyaluronanu sodného s chondroitin sulfátem byl testován na koních s různým  poškozením kloubů a šlach (akutní a subakutní osteoartritidy, artrózy, sinovitidy, tenditidy a tendovaginitidy) a ukázalo se, že se výrazně zlepšila pohyblivost kloubu, snížila jeho bolestivost na dotyk, zmenšilo se kulhání zvířete a zmenšila se rovněž ztuhlost končetiny po období klidu. V případě užití stupnice výrazné zlepšení-zlepšení-beze změny-zhoršení, 38% koní vykazovalo výrazné zlepšení, 52% koní zlepšení a pouze 10% koní z 48 bylo beze změny. U žádného koně nenastalo zhoršení

Řada neoficiálních studií a testů ukázala obdobné výsledky při prevenci kulhání a při rekonvalescenci po arthrotických operacích.

Hyaluronan sodný a chondroitin sulfát jsou přirozenou součástí pojiv a zajišťují jejich odolnost proti poškození. Společně tvoří velice účinné arthronutraceutikum.

Kyselina hyaluronová je viskózní kapalina, která je přítomna v epitelových a pojivových tkáních (kůže, šlachy, krevní cévy, chrupavky, kosti), jako mezikloubní kapalina plní úlohu lubrikantu, kdy umožňuje hladký pohyb kloubu a zamezuje tření, dále zvyšuje odolnost tkáně proti tlaku a zlepšuje její pružnost.

Při nadměrném pohybu, kloubním onemocnění, nebo díky stáří koně, dochází k degradaci kyseliny hyaluronové v kloubu a tím se výrazně sníží lubrikace kloubu a může dojít až k nevratnému poškození chrupavky.

Chondroitin sulfát se nachází zejména v pojivových a epitelových tkáních, je přítomen i v kostech a pokožce. Je nedílnou součástí chrupavek, zde zvyšuje jejich elasticitu, působí protizánětlivě a snižuje aktivitu enzymů poškozujících buněčné tkáně. Ve chrupavce dokáže zadržovat vodu, čímž jí dává pružnost. Svými vlastnostmi obnovuje rovnováhu složení kloubní tekutiny.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: