Značka: Alavis

ALAVIS Multikomplex pro srst a kopyta 400g

595 Kč
do druhého dne u nás

Přípravek Alavis Multikomplex pro srst a kopyta obsahuje biotin, zinek, methionin, vitamin B6 a vitamin B5, což jsou látky důležité pro regeneraci kůže, srsti a kopytní rohoviny.
Biotin urychluje regeneraci kůže, srsti a kožních derivátů a účinně udržuje jejich kvalitní stav. Chrání citlivé tkáně kopyt a zesiluje rohovinu spodní části kopytní stěny.Všechny látky jsou v biologicky aktivní formě pro snadné vstřebávání a jejich plné využití.

  • Methionin je základní esenciální aminokyselina obsahující síru, kterou organismus neumí vytvořit a musí být do těla dodávána potravou. Síra je důležitá pro stavbu tkáně kopyta a zajišťuje její pevnost a pružnost. Z methioninu navíc vzniká cystein, který je důležitý pro stavbu keratinu. Keratin má vláknitou terciální strukturu zpevněnou pomocí disulfidových můstků.
  • Vitamin B6 (pyridoxin) je důležitý pro vznik alaninu a glycinu z přijímaných živin. Alanin a glycin se spolu s cysteinem řadí mezi hlavní aminokyseliny keratinu.
  • Vitamin B5 (kyselina pantothenová) je ve formě biologicky dostupného pantothenátu vápenatého. Zlepšuje funkci pojiva mezi buňkami keratinu a rohovinou.
  • Zinek je důležitý pro řadu enzymů, které jsou potřeba pro metabolismus buňky a podílí se na regulaci rychlosti buněčného dělení, buněčné aktivity a buněčného zrání.
  • Vitamin H (biotin) je nezbytný pro růst buněk a hraje důležitou roli v aktivitě enzymů, které se podílejí na metabolismu organismu, zejména metabolismu mastných kyselin, tuků a aminokyselin. Je nezbytný pro využití živin a tím pro podporu a růst tkání a pro reprodukci zvířat. Dále podporuje vstřebávání kyseliny listové, pantothenové a vitamínu B12.
Obsah účinných látek v 1 odměrce (3,6 g prášku):
L-methionin – 500 mg, zinek – 100 mg, Vitamin B6 (pyridoxin) – 45 mg, Vitamin H (Biotin) – 20 mg, Vitamin B5 (kyselina pantothenová) – 12 mg
 
Pomocné látky:
isomalt, maltodextrin.Zajišťují sladší chuť přípravku pro vyšší chutnost.
 
Dávkování:
na 500 kg koně podávejte jednu odměrku přípravku Alavis Multikomplex pro srst a kopyta
 
Způsob použití:
Prášek se podává denně dle doporučeného dávkování do jadrného krmiva či melasy
 
Délka užívání:
U přípravku je vhodné dlouhodobější podávání, přípravek podávejte alespoň 3 měsíce.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: